• Materská škola

• Čo všetko by mal vedieť budúci prvák?

• 24.01.2023 17:14
                    • Obdobie nástupu dieťaťa do školy patrí medzi jeho najvýznamnejšie udalosti v živote. Dieťaťu sa mení nielen zabehaný životný štýl ale aj denný režim. Opúšťa svet hier a každodennú bezstarostnosť. Na úspešné a bezproblémové zvládnutie nárokov v škole musí dieťa spĺňať isté predpoklady. Problémy, zlyhanie, nízke sebavedomie hneď na začiatku školskej dochádzky, môže dieťa vážne ohroziť. Preto je potrebné, aby dieťa vstupovalo do školy zrelé a pripravené zvládať požiadavky, ktoré život v škole prináša. Popis pripravenosti a zrelosti dieťaťa na nástup do 1. ročníka základnej školy nájdete v priloženom dokumente.

• 07.10.2022 12:27
                    • Vážení rodičia,
                      blížia sa jesenné prázdniny, ktoré sú od 28.10. 2022 do 31.10. 2022. Ak máte záujem umiestniť svoje dieťa počas týchto dní v materskej škole, nahláste svoj záujem pani učiteľkám.

• 14.06.2022 07:58
                    • Materská škola oznamuje rodičom, ktorí si podali žiadosť na predprimárne vzdelávanie,  aby si prišli prevziať rozhodnutia o prijatí dieťaťa do kancelárie materskej školy v utorok 14.06.2022, alebo v  stredu 15.06.2022.  Rozhodnutie si preberie rodič, ktorý  podpísal písomne vyhlásenie a preukáže sa občianskym preukazom.

• Prihláška na zápis do materskej školy

• 25.04.2022 13:41
                    • Vážení rodičia,

v školskom roku 2022/2023 bude prijímanie Vášho dieťaťa  do Materskej školy v Oravskej Lesnej formou elektronickej prihlášky TU. Údaje vyplňte na základe rodného listu dieťaťa a gramaticky správne (diakritika). Po vyplnení a odoslaní prihlášky  Vám príde potvrdzujúci e-mail. Ak budete mať problém s jej vyplnením kontaktujte ZRŠ e-mailom (msorlesna@centrum.sk), alebo na mobilné číslo 0911 908 848. K prihláške  je potrebné potvrdenie od lekára, ktoré si stiahnete TU . Prihlášku, potvrdenia od lekára a kópiu rodného listu prinieste osobne v čase od 2.5.2022 do 13.5.2022 do zástupcovne MŠ (vchod č.2).

• Prihláška na zápis do 1. ročníka

• 25.03.2022 12:04
                      • Základná škola s materskou školou Oravská Lesná oznamuje rodičom, že elektronická prihláška na zápis do 1. ročníka bude sprístupnená  na webovej stránke školy od 25. marca do 10. apríla 2022.
                      • Prihlášku rodič/zákonný zástupca vypíše online na našej stránke. Pred odoslaním je potrebné si skontrolovať správnosť údajov (rodné číslo dieťaťa, bydlisko, kontaktné údaje). V prípade, že potrebujete neodkladne konzultovať okolnosti zápisu Vášho dieťaťa do 1. ročníka, je to možné na telefónnom čísle: 0907 262 079 u zrš Demkovej.  Zapísať dieťa do školy (vyplniť elektronickú prihlášku) musia aj tí rodičia, ktorí chcú aby dieťa pokračovalo v plnení predškolskej výchovy, lebo nedosiahlo školskú zrelosť(odklad ). Túto skutočnosť je potrebné vyznačiť v poznámke elektronickej prihlášky.

Prihlášku je možné vyplniť: Žiaci a rodičia / Dokumenty na stiahnutie / Elektronická prihláška

Termín zápisu do 1. ročníka je 13.4.2022.