• Materská škola

• O nás

Vítame Vás na našej internetovej stránke

Základné údaje

Názov školy: Základná škola s materskou školou

Adresa školy: 02957, Oravská Lesná 299

Charakteristika

Materská škola v Oravskej Lesnej pozostáva zo 7 tried:

Trieda Lienky

Trieda Motýliky

Trieda Žabky

Trieda Mravčekovia

Trieda Vtáčatká

Trieda Sovičky

Trieda Včielky

Materská škola je samostatná účelová jednoposchodová budova. Prízemie tvoria 3 vstupy do MŠ. Každá trieda má samostatné priestory s príslušenstvom – trieda, spálňa, WC, umyvárne, šatne, sklady hračiek a pomôcok. samostatnú šatňu a sociálne zariadenie pre deti. Prevádzka začína denne v pracovné dni o 06:00 hod. a trvá do 16:00 hod.

V tej našej dedinke, tak dobre je bývať

V našej materskej škole sa výchovno-vzdelávací proces realizuje v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie, schváleným a vydaným Ministerstvom školstva SR. Na jeho základe bol vypracovaný  školský vzdelávací program: „V tej našej dedinke, tak dobre je bývať“ , ktorý je zameraný na rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho individualitu, citový postoj k človeku,  svetu,  ľudskej práci, rodine, prírode, vlastnému zdraviu, histórii, zvykom a tradíciám.

Usporiadanie denných činností, pravidelne sa opakujúcich je súčasťou denného poriadku, ktorý je dostatočne pružný, reaguje na potreby a záujmy detí v jednotlivých triedach. Poskytuje priestor na pokojný, bezpečný a zmysluplný aktívny pobyt každého dieťaťa v materskej škole.

Súčasťou denného poriadku sú:

• hry a hrové činnosti
                  • zdravotné cvičenia
                  • vzdelávacia aktivita
                  • pobyt vonku
                  • činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stravovanie, odpočinok).

V roku 2018/2019 prebiehala celková rekonštrukcia materskej školy. Bližšie fotografické záznamy nájdete  TU.