• Erasmus+

V školskom roku 2024/2025 získala naša škola grant na medzinárodný projekt Erasmus+ s názvom

From ALFA to X - Let´s bridge the generation gap

Cieľom nášho projektu je :

1. Zvýšiť záujem žiakov o aktívnu spoluprácu so seniormi.

2. Zvýšiť kompetencie učiteľov v oblasti rozvíjania medzigeneračných, sociálnych a medzikultúrnych rozdielov.

3. Zvýšiť odborné kompetencie pedagogických zamestnancov za účelom zavedenia inovatívnych metód a foriem vo vyučovacej činnosti.

Čo nás čaká?

1. Skupinová mobilita žiakov - Žiaci 2. stupňa (6. - 9. ročník) navštívia partnerské školy v zahraničí a budú sa zapájať do dobrovoľníckych aktivít v miestnych komunitách.

2. Pozorovanie pri práci - Učitelia budú pozorovať dobrovoľnícke aktivity v partnerských školách.

3. Kurzy pre učiteľov - Naši učitelia sa zúčastnia kurzov zameraných na súčasne trendy v oblasti vzdelávania.