• Posledný školský týždeň

• 18.07.2024 07:51
        • Hurá, doučené, doskúšané, známky uzatvorenééé!
        •      A nás čaká posledný školský týždeň. Prvé dva dni sme odovzdávali staré a dostávali nové učebnice, upratovali triedy od zbytočných vecí, čistili lavice. A druhostupniari + štvrtáci už začali súťažiť vo futbale - chlapci, vo vybíjanej a volejbale - dievčatá.
               Tretí deň bol športový. Piataci až deviataci dohrali svoje zápasy. Na prvom stupni sa konala Detská olympiáda, ktorú pripravili a celú mali pod palcom štvrtáci. Výsledky súťaží budú zapísané pri všetkých školských súťažiach.
               Štvrtý deň sa konali didaktické hry v prírode (1. stupeň) a účelové cvičenia (2. stupeň). Prvostupniari si vyskúšali niečo nové - geocaching (ľudovo povedané "kešky"), ktorý pre ne pripravili dve pani učiteľky - Kojdová a Viatrová. A čo tie kešky vlastne znamenajú? Úlohou je nájsť na nejakom vyznačenom mieste kešku, ktorá môže mať rôznu podobu. Každá trieda dostala mapku okolia školy s vyznačenou trasou a nápovedy k hľadaniu v podobe krátkych rozprávkových príbehov. Pomocou nich museli žiaci hľadať cestu, kadiaľ majú ísť a aj ukryté kešky, ktorých bolo jedenásť. Aby nenastala v lese zápcha a každá trieda si mohla hľadanie vychutnať, na cestu sme sa vybrali v časových odstupoch. Všetky triedy boli pri hľadaní úspešné a došli až do cieľa. Popri tom, kým sme čakali až na nás príde rad (alebo naopak - kým sa ostatní z lesa vrátia), zopakovali sme si všetko, čo sme sa naučili počas roka - ako sa máme/nemáme správať v lese, kroré rastliny a živočíchy sú v lese doma, ako sa vhodne obliecť a obuť, čo robiť pri úraze, ako sa správať na ceste, ako sa orientovať v blízkom okolí... Mnohé vedomosti sme veru využili aj pri hľadaní kešiek. Detektívna turistika bola výborná a žiaci z nej boli veľmi nadšení.
          Druhostupniari si tiež zopakovali vedomosti z biológie i geografie. Medzi nich zavítali naši dvaja bývalí žiaci - súrodenci Maroš a Martinka, ktorí sú aktívni skauti a porozprávali im o skautingu.