• 18.07.2024 17:12
        • V dňoch 10. - 14. júna štvrtáci vymenili svoju základnú školu za školu v prírode. Spolu s troma pani učiteľkami sa vybrali do dedinky Oščadnica.
        •      Ako sa v škole v prírode mali, čo všetko zažili i robili, o tom nám štvrtáci napísali:
               V škole v prírode nám bolo veľmi dobre. Autobus, ktorý nás tam viezol, prišiel o pol deviatej. Naložili sme batožinu i seba a odviezli sa do Oščadnice. Keď sme prišli na miesto, niektorí zosmutneli, lebo hotel vyzeral zvonku staro. Hneď však svoj názor zmenili, lebo vo vnútri bolo veľmi útulne a pekne. Rozdelili sme sa do izieb, áčkari mali izby na prvom poschodí, béčkari na druhom poschodí. Už na nás čakali animátori Kika, Rudo a Mária a zdravotníčka Lucia. Rozdelili sme sa do troch skupín podľa toho, aký výsledok sme vypočítali v príkladoch. Výsledky boli čísla 11, 32 a 56. V týchto skupinách sme pracovali celý týždeň.
               Každý deň dopoludnia sme mali vyučovanie s pani učiteľkami Majkou, Eliškou a Ivetkou. Riešili sme úlohy na pracovných listoch a vyrobili sme si aj totemy pre svoju skupinu. Každá skupina si vymyslela svoj názov a zrazu sme sa volali Mekáči, Chrumkáči a Top 12. Nechýbala ani ranná rozcvička a hygiena. Umývať sme sa museli aj večer. Keď sme sa naobedovali, mali sme chvíľu oddych a po ňom návštevné hodiny, kedy sme sa mohli navštevovať.
               Popoludní a večer sme mali program s animátormi. Spolu s nimi sme si vyrábali vlajky z materiálu, čo sme našli v prírode, koláže, hrali sa von v prírode. Kažká skupina svoju vyrobenú vlajku ukryla a členovia druhých dvoch skupín ju hľadali. V posledný večer nechýbala večerná diskotéka. Od animátorov sme dostali darček - tričká.
          Ani sme sa nenazdali a bol tu piatok. Po raňajkách sme si všetko zbalili, naložili do kufra autobusu a vydali sa na cestu domov. Ostali už len spomienky.
               O naše brušká sa starali kuchári, ktorí varili veľmi dobre a skoro všetko nám chutilo. Zabezpečili nám raňajky, desiatu, obed, olovrant i večeru.
               V konečnom dôsledku bola celá škola v prírode SUPER smiley. Ďakujeme!