• Testovanie pohybových zručností

• 09.10.2024 22:28
        • Už niekoľko rokov v jesennom období žiaci prvého a tretieho ročníka zisťujú, ako sú na tom so svojou telesnou kondičkou v rámci celoslovenského testovania pohybových zručností.
        •      Tak tomu bolo aj tento školský rok a počas dní 3. a 4. októbra sa prváci a tretiaci venovali športovaniu a súťaženiu v deviatich disciplínach: dosah v sede, ľah-sed za minútu, kotúľanie troch lôpt, skok do diaľky z miesta, výdrž v zhybe, zostava s tyčou, člnkový beh, vytrvalostný beh a pomyslenou čerešničkou na torte bola šatková naháňačka. Každý žiak súťažil sám za seba, skúšal, koľko dokáže. Pani učiteľky spolu s pani asistentkami i deviatackými pomocníkmi poctivo zapisovali každý údaj.
               Prváci i tretiaci strávili v telocvični príjemné dopoludnie a vôbec neboli unavení.