• Týždeň boja proti drogám

• 13.01.2023 10:36
        • Posledný týždeň pred začiatkom adventu je u nás na škole venovaný aktivitám zameraným na boj proti drogám a iným závislostiam. Tak to bolo aj počas týždňa od 21. do 25. novembra.
        •      V pondelok až stredu dievčatá 9. ročníka navštívili žiakov I. stupňa s rôznymi aktivitami a hrami, ktorými chceli mladším žiakom ukázať, ako sa dá správne tráviť voľný čas a aké sú závislosti nebezpečné. Aktivity mali u mladších žiakov kladnú odozvu.
               V stredu sa priestor jedálne zmenil na tanečný parket. Po kovidovej prestávke sa konečne konala školská diskotéka, na ktorej sa zabávali najmenší prváci až po najväčších deviatakov. Všetkých návštevníkov roztancovali ôsmačky. O hudbu sa starala skupinka dídžejov a hrali veru výborne. O pitný režim sa postarali tety kuchárky. Zábava bola výborná a celá škola sa pri tanci a speve otriasala vo svojich základoch.
               V piatok po vyučovaní sme v priestoroch školských dielní vytvárali svoje triedne adventné vence. Na pomoc nám prišli aj naši starkí zo Seniorklubu a spolu s nimi sme si do tried vyrobili originálne adventné vence. Tie nám nasledujúci pondelok posvätil pán farár a budú zdobiť naše triedy počas celého adventného obdobia.