• Koncoročné športovanie, didaktické hry a účelové cvičenia

• 01.11.2022 20:33
        • Koniec školského roka netrpezlivo klope na dvere, známky sú uzavreté, knihy z ročníkov prehodené, triedy upratané... Chýba už len športový a účelový deň.
        •      Športový deň sa konal v utorok - 28. júna. Po dvoch rokoch nútenej prestávky sa opäť konali (s malými zmenami) obľúbené súťaže a turnaje.
               Žiaci prvého stupňa súťažili v Detskej olympiáde. Tu bola prvá zmena - k prvákom až tretiakom sa pridali štvrtáci (ktorí v minulých rokoch súťažili s druhostupniarmi). Štvrtáci si zobrali na starosť prípravu a organizáciu olympiády. Ostatní žiaci súťažili v zmiešaných skupinách a zbierali body v 12 disciplínach. Súťaž trošku pokazil dážď, ale žiakom to nevadilo a súťaže dokončili na školských chodbách.
               Žiaci druhého stupňa súťažili vo futbale (chlapci 5. - 6. ročníka a 7.- 9. ročníka), vybíjanej (dievčatá 5. a 6. ročníka) a florbale (dievčatá 7. - 9. ročníka). Turnaj vo florbale bola druhá zmena a nahradil turnaj vo volejbale.
               Víťazi turnajov:

Detská olympáda:
               1. miesto: družstvo krikľavo zelených, vedúci Richard Miterko
               2. miesto: družstvo oranžových, vedúca Beáta Brišová
               3. miesto: družstvo krikľavo ružových, vedúca Noemi Srogoňová

Vybíjaná - dievčatá:
               1. miesto: 6. A
               2. miesto: 6. B
               3. miesto: 5. A

Florbal - dievčatá:
               1. miesto: 7. B
               2. miesto: 9. A
               3. miesto: 8. A

Futbal - mladší chlapci:
               1. miesto: 6. B
               2. miesto: 5. B
          ​​​​​​​     3. miesto: 6. A

Futbal - starší chlapci:
               1. miesto: 8. A
               2. miesto: 8. B​​​​​​​

29. júna prebehli didaktické hry na 1. stupni a účelové cvičenia na 2. stupni.
          Didaktické hry na prvom stupni prebehli v réžii triednych pani učiteliek a v rámci paraleliek. Triedy využili príjemné počasie a dopoludnie strávili v prírode v okolí školy.
          Účelové cvičenia na druhom stupni mali svoj harmonogram zameraný na dopravu, prvú pomoc, ako prežiť v prírode pri nečakaných nepriaznivých situáciách a prípadných katastrofách. Žiaci si zopakovali známe a potrebné veci, naučili a vyskúšali si nové veci.