• Informácie o postupe v súvislosti s pozitívnym alebo podozrivým na ochorenie COVID-19

• 12.01.2021 22:27
          • v prípade žiaka alebo zamestnanca podozrivého (kontakt s pozitívnym) zostáva žiak/zamestnanec ako úzky kontakt s pozitívnym v domácej 10-dňovej karanténe. V škole prebieha vyučovací proces ako za bežnej prevádzky. Žiaci z triedy kontaktu s podozrivým sledujú svoj zdravotný stav. V tomto prípade má zákonný zástupca povinnosť oznámiť škole dôvod a neprítomnosť svojho dieťaťa. RÚVZ v takomto prípade nekontaktuje školské zariadenie.
          • v prípade pozitívneho žiaka alebo zamestnanca, RÚVZ kontaktuje telefonicky školu a informuje o ďalšom postupe. Úzke kontakty pozitívneho (napr. trieda, triedny učiteľ, učitelia z kabinetu a pod.) budú vylúčení z vyučovacieho procesu. Plynie im povinná 10-dňová karanténa od posledného kontaktu s pozitívnym. Zároveň žiadame školu o zaslanie menného zoznamu úzkych kontaktov na mailovú adresu dk.hdm@uvzsr.sk. V takomto prípade prosíme školské zariadenie o zverejnenie informácie cez školský informačný systém pre úzke kontakty v škole (začiatok karantény, koniec karantény, nástup do školy). V prípade výskytu príznakov u úzkeho kontaktu je potrebné kontaktovať ošetrujúceho lekára.