• Pasovanie prvákov

• 18.12.2019 12:41
        • Pasovanie prváčíkov za členov našej veľkej školskej rodiny je už niekoľkoročnou tradíciou.
        •      Aj tento školský rok to tak bolo. Pasovanie prebehlo v našej novej telocvični. Štvrtáci privítali prváčikov pesničkou o školskej bráne (aj so školskou bránou) a veselým tancom. Okrem neho mali pripravené úlohy, ktoré naši najmladší kamaráti zvládli. Hravo dokázali: fúkaním presunúť téglik z jednej strany šnúrky na druhú, preniesť loptičku pomocou rúrky, vo dvojici preniesť loptu cez prekážky, skákať z kruhu do kruhu a presúvať predmety, kráčať s rukami na zemi a nohami na stoličke, preskakovať prekážky, vo dvojici a s pomocou dvoch palíc preniesť loptu, zdolať prekážkovú dráhu, urobiť "ľudskú reťaz" a cez ňu prevliekať kruh hula-hop. Keď to všetko zvládli, zložili slávnostný sľub a boli pasovaní za riadnych členov našej školskej famílie.

Terezka a Eliška st., 4. A