• Účelové cvičenia a didaktické hry v prírode

• 29.02.2024 07:23
        • Mesiac september bol svojim krásnym počasím k nám priaznivý.
        •      Bola by škoda nevyužiť to a učiť sa len v triedach. Tak sme 13. septembra školské tašky nechali doma, obliekli a obuli sme sa športovo, vzali ruksaky s jedlom a miesto školy sa vybrali do prírody.
               Prvostupniari strávili prvé dve hodiny v triedach, kde si spoločne zopakovali bezpečné a slušné správanie sa v prírode, čo sa v lese smie a čo nie, či sú správne oblečení a obutí a čo treba urobiť, ak už sa stane nejaký úraz. Po veľkej prestávke s plnými bruškami vybrali sa do okolia školy - na Bučinu, ku starému kostolu, na Kohútik či po náučnom chodníku.
               Druhý stupeň mal teoretickú časť počas predchádzajúcich dní, lebo ich čakali dlhšie túry. Piataci sa vybrali po náučnom chodníku, šiestaci navštívili Juráňovú dolinu. Siedmaci cestovali do Kvačianskej doliny, ôsmaci hľadali Jánošíkové diery a na deviatakov sa tešili Roháče.
               Domov sme sa všetci vrátili síce unavení, ale plní zážitkov.