• Naši starkí opäť medzi nami

• 02.07.2018 22:04
        • Spolu so starými rodičmi sme pokračovali v rozprávaní o živote v našej dedine v minulosti.
        •      V stredu 23. mája prišli medzi nás opäť naši starí rodičia, aby nám priblížili jarné zvyky a tradície na dedine. Spoločne so svojimi vnúčatami zhotovili Vesnu a Morenu, vili vence z jarných kvetov a žiaci pozorne počúvali, čo všetko sa dialo na dedine nielen počas jari, ale aj leta. Dozvedeli sa zaujímavosti o Jánskych ohňoch, o zvykoch pri prvom vyháňaní kráv na pašu a mnohé ďalšie, o ktorých žiaci ani len netušili. Niektoré z týchto zvykov majú svoj pôvod v pohanských časoch, preto bolo žiakom vysvetlené aj ponímanie tejto kultúry z hľadiska vierouky.
               Spolu s našimi starkými sme opäť prežili príjemnú a zaujímavú hodinku, za čo sa chceme starkým poďakovať.