• Talent školy

• 03.08.2023 11:23
        •      Po minuloročnom úspechu všestrannej súťaže "Talent školy" sme, s niekoľkými zmenami, pokračovali aj tento školský rok.
        •      1. zmena: súťažili žiaci 2. stupňa.
               2. zmena: v apríli sa žiaci dozvedeli, v akých kategóriách sa bude súťažiť - spevácka, tanečná, literárna, výtvarnná a hra na hudobný nástroj, aby mali dostatok času na prípravu, realizáciu či tréning. Každú kategóriu hodnotila iná skupina porotcov zložená z učiteľov, ktorí daný predmet na druhom stupni neučia, ale majú k téme veľmi blízky vzťah.
               3. zmena: počas mesiaca máj prebehli jednotlivé kolá. Žiaci mohli úspechy svojej triedy sledovať na nástenke, kde sa priebežne zapisovali body. Len body z poslednej súťaže zapísané neboli, aby žiaci ostali trošku napätí na finálové kolo, ktoré sa konalo na Deň detí - 1. júna. Ale o tom už v druhom článku.

Súťaž sa žiakom veľmi páčila a v mnohých triedach sa zapojili do práce celé kolektívy nielen jednotlivci, čo je naozaj super. Veríme, že sa Talent školy stane našou pravidelnou súťažou a bude sa do nej zapájať čoraz viac našich talentov (aj tých skrytých).