• 08.05.2023 16:07
        • Druhá aprílová streda bola významná pre budúcich prváčikoch. Konal sa zápis do 1. ročníka.
        •      Predškoláci v sprievode svojich rodičov prišli v to popoludnie do školy zapísať sa do prvej triedy. Kým sa však tak stalo, rodičia si vypočuli informácie, dobré rady a odporúčania od pani zástupkyne, špeciálnej pedagogičky i pani psychologičky v priestoroch jedálne. Preškoláci zatiaľ strávili čas v telocvični, kde na nich čakali tri prasiatka s vlkom. Všetci poznáme túto rozprávku a vieme, že vlk veru dopadol zle. Ale v našom prípade sme vlka nepotrestali, ale zobrali sme ho do školy, aby sa naučil pracovať a nemusel už nikomu ubližovať. Spolu s vlkom sa učili aj predškoláci. V dvanástich domčekoch na nich čakali úlohy, na ktorých predviedli svoju zručnosť. Za každú správne splnenú úlohu získali do pracovného listu pečiatku. Úlohy to boli rôznorodé - orientovať sa v priestore, počítať do 6, poznávať farby a geometrické tvary, pomenovať predmety, viazať si šnúrky, vedieť zdolávať prekážky, zaspievať pesničku, zarecitovať básničku... Predškoláci boli veru šikovní, úlohy zvládli (alebo vedia, čo si doma ešte budú trénovať, kým prídu do školy) a vĺčkovi ukázali, že učenie je pre život dôležité, lebo chcú byť múdri a šikovní. Na záver každý budúci prváčik dostal pamätný list s malým darčekom a s veľkou kopou zážitkov sa vrátil k svojej mamine či ocinovi. Tešíme sa na nových členov našej školy.