• Rozprávková noc v knižnici...

• 08.05.2023 15:13
        • ...alebo ako sme strávili Noc s Andersenom
        •      V piatok 31. marca o pol siedmej večer sme sa stretli pred školou,odkiaľ nás postupne púšťali do šatní a do triedy, kde sme si odložili veci. Začínali sme v 2. B triede, kde nám p. učiteľka Mičeková prečítala úryvok z knižky "Kde bolo, tam nebolo". Z prezentácie sme sa dozvedeli viac o živote a diele pána rozpravkára H. CH. Andersena, ktorú pripravila p. učiteľka Očkajáková. Následne nás rozdelili do skupín. Každá skupina, v ktorej bol prvák, druhák, tretiak, štvrták i piatak si vyrobila svoju truhlicu, do ktorej sme zbierali poklad - drahokamy. Tie sme nedostali len tak, museli sme splniť úlohy, napr. cestou po škole za pokladom sme zdolávali rôzne prekážky, čítali sme si rozprávku a k nej sme vytvorili divadielko. Bola zábava. Po polnoci sme sa presunuli do telocvične, kde sme sa ešte chvíľu hrali a potom už aj spali (samozrejme, že nechýbala večera:o).
               Po chutných raňajkách nastal čas vyhodnotenia, ktorá skupina nazbierala najviac diamantov. Ale s odmenou sme odišli všetci. A to už bol záver tohtoročnej noci s Andersenom v priestoroch školy. Bolo nám veľmi SUPER, zo srdca ďakujeme pani učiteľkám a ich pomocníčkam za skvelý program. Veľmi sme si to užili.

Dievčatá z 5. ročníka