• Brigáda "Čistá dedina"

• 22.05.2022 19:47
        • Konečne aj do našej dediny zavítala jar, oteplilo sa, sneh sa roztopil a my sme mohli upratať svoje okolie.
        •      V stredu 11. mája sme školské tašky nechali doma, obliekli sme sa pracovne a miesto písacích potrieb sme si do školy doniesli pracovné náradie. Prvú hodinu sme strávili v triedach spoločne s triednymi učiteľmi. Po jej skončení sme opustili školu a vybrali sa na svoje pracovné miesta. Každý ročník mal dané "územie" na upratovanie. Čakali na nás: celý školský areál, multifunkčné ihrisko, Ekotrieda, cyklotrasa i časť náučného chodníka, chodníky pred školou i v okolí kostola, cesta ku starému kostolu, futbalové ihrisko,... Vrecia s odpadmi sa plnili veľmi rýchlo, po zime toho po nás ľuďoch ostalo na zemi veru veľa. Na poludnie, keď sme prácu dokončili, bolo už všade pekne čisto.
               Bolo by fajn, keby naša námaha a práca boli odmenené čo najdlhším poriadkom. Ďakujeme.