• 22.05.2022 19:46
        • Po dvoch rokoch "online" sa zápis do 1. ročníka opäť konal v priestoroch školy.
        •      V stredu 13. apríla zavítali popoludní do priestorov školy predškoláci spolu s rodičmi. Spoločné privítanie pánom riaditeľom sa konalo v školskej jedálni. Po ňom šli deti spolu s pani učiteľkami 1. stupňa do telocvične. Tam na nich čakal program, ktorý pre ne pripravili pani učiteľky z 1. ročníka s pomocou dievčat zo 7. ročníka. Rodičia ostali v jedálni, kde boli na programe rodičovské prvácke záležitosti.
               V telocvični na predškolákov čakalo prekvapenie rozprávkového sveta plného zvieratiek. Na začiatok deti hádali hádanky. Ak uhádli zvieratko, ktoré bolo v nej ukryté, zvieratko k nim prišlo zo svojej skrýše. Po odhalení všetkých zvieratiek deti od nich dostali kartičky, na ktoré zbierali pečiatky za splnené úlohy. Tento rok sa budúci prváci popasovali s:
          - skladanie polovíc zvieratiek a ich pomenovanie,
          - skladanie puzzle o Červenej Čiapočke,
          - skladanie geometrických tvarov podľa danej postupnosti,
          - pomenovanie geometrických tvarov,
          - stavba veže z kociek lega,
          - poznávanie písmen,
          - viazanie šnúrok,
          - poznávanie farieb,
          - správny úchop pastelky a vymaľovanie obrázka,
          - strihanie po čiare.
               Po splnení všetkých úloh sa deti hrali so švihadlami a loptami. Keď boli všetci hotoví, dostali na pamiatku malé darčeky a vrátili sa k rodičom porozprávať, čo všetko zažili a dokázali.

Tešíme sa na našich budúcich prváčikov.