• Mikulášske oslavy

• 03.02.2020 13:21
        • 6. december je deň, ktorý majú deti veľmi radi. Veď je sviatok svätého Mikuláša.
        •      My sme tento deň začali svätou omšou. Po nej sme sa rozdelili - prvostupniari mali program v telocvični a druhostupniari v kultúrnom dome. Po desiatovej prestávke a potrebných prípravách začal samotný program. Nechýbal ani Mikuláš so svojimi pomocníkmi.
               Mikuláš medzi tých mladších prišiel na zavolanie detí. Boli s ním aj dvaja čertíci a dvaja anjeli. Chvíľu sme sa s Mikulášom porozprávali, potom sme ho usadili a program sa začal. Každá trieda mala pripravené zaujímavé vystúpenie. Zazneli pesničky, básničky, videli sme krátke divadielka, hudobné i tanečné čísla. Mikuláš nemohol vidieť všetky naše vystúpenia, pretože ho čakali aj starší žiaci. Pri jeho odchode nám anjeli rozdávali cukríky a ďalšie sladké balíčky na nás čakali v triede. Tie nám rozdali pani učiteľky.

Terezka a Eliška st., 4. A

Na druhom stupni sa o program postarali všetci žiaci pod réžiou deviatakov. Žiaci si s Mikulášom mohli pozrieť Mášine rozprávky, tieňové divadielko o Popoluške alebo divadielko o ufónoch. Deviataci a piataci spestrili program svojím spevom. A nechýbali ani malé vianočné trhy či filmová rozprávka Vianočné želanie.