• 21.11.2021 23:38
        • 26. september je deň, kedy si na školách pripomíname Európsky deň jazykov. V dnešnej dobe už nestačí vedieť len svoj rodný jazyk. Veď už veľmi dávno jeden múdry človek povedal: Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom...
        •      Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov vyučujúce na druhom stupni pripravili aktivity pre žiakov 5. – 9. ročníka. Vybrali sme zopár európskych krajín a našou úlohou bolo so žiakmi v jednotlivých ročníkoch objavovať dané krajiny. Žiaci pracovali v skupinách na zadaných úlohách, kde sa naučili základné frázy jazyka vybranej krajiny, spoznali kultúrne pamiatky, zvyky a žiaci sa zoznámili aj s kultúrou danej krajiny formou piesní a riekaniek. Žiaci siedmeho ročníka spoznávali Rusko a naučili sa azbuku, vyskúšali písať svoje mená a jednoduché pozdravy a frázy. Taktiež priniesli zo svojich zbierok hračiek typické ruské „matriošky“. Zaspievali si v karaoke verzii ruské piesne, pripomenuli si rozprávky No počkaj a Máša a medveď. Podobne aj v iných triedach takto žiaci spoznali Poľsko, Nemecko, Veľkú Britániu, Francúzsko, Taliansko, Španielsko a nezabudli sme ani na našu krajinu a predstavili sme aj Slovensko a ukázali to, na čo môžeme byť právom hrdí.

p. uč. Paľáková