• Karanténa pre triedu Sovičky a žiakov z krúžku Malá Magurka

• 20.10.2021 13:15
        • Na základe rozhodnutia RÚVZ v Dolnom Kubíne z dôvodu potvrdenia ochorenia COVID-19 u pedagogického zamestnanca je nariadená karanténa pre triedu Sovičky a žiakov ZŠ z krúžku Malá Magurka.
          Trvanie karantény je od 16.10.2021 do 25.10.2021. V prípade, ak sa u detí v úzkom kontakte v karanténe nevyskytol ani jeden z klinických príznakov na ochorenie, deti môžu ísť do školy v utorok 26.10.2021.
          Karanténu je možné ukončiť po 7 dňoch od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, ak:
          - sa u osoby v karanténe nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia a
          - výsledok PCR testu vykonaného najskôr v 5. deň od posledného kontaktu s pozitívnou osobou je negatívny.