• Marec - mesiac knihy

• 13.05.2024 23:26
        • "Bez kníh by bol život jednostranný."
        •      K marcu neodmysliteľne patria knihy. A ku knihám patria marcové aktivity.

19. marca k prvákom a druhákom zablúdili dve známe rozprávkové postavičky - dvojčence Danka a Janka z rovnomennej knihy od Márie Ďuríčkovej. Prišli sa im predstaviť a porozprávať o svojich huncútstvach. Sprevádzala ich samotná teta spisovateľka, ktorá čítala úryvky z knihy. Okrem toho si žiaci s dvojčatami precvičili svoj sluch a pohyb. A hoci je Danka zanovitá a Janka žalobaba, deťom sa aj tak páčili a dobre sa s nimi zabavili.

21. marec bol dôležitý deň pre prvákov. Boli totiž oficiálne zapísaní do našej školskej knižnice, kde si už môžu chodiť požičiavať knihy.

A nesmela chýbať ani Rozprávková noc v knižnici, o ktorej nám napísala Beátka z 5. B:
               Rozprávková noc patrí k našim obľúbeným akciám. Tí, ktorí majú radi knihy, si užili noc v knižnici. 23 žiakov 1. až 5. ročníka a päť ôsmakov (ktorí nám pomáhali) sa stretli v piatok 22. marca o 18:30 hodine v škole. Čakal nás zaujímavý program. Prišiel aj pán Andersen a odpovedal na naše zvedavé otázky. Po jeho odchode sme sa rozdelili podľa hviezd do skupín. Spolu sme riešili úlohy, hádali hádanky a zbierali body. Vyrábali sme veci súvisiace s niektorými mesiacmi roka. Mesiac Apríl nám ale chýbal. Vybrali sme sa ho hľadať vonku. Našli sme ho v EKOtriede. Po tomto dobrodružstve sme sa presunuli do telocvične. Tam sme mali diskotéku a rôzne hry. Keď sme dotancovali, umyli sme si zuby a vliezli do spacákov. Vypočuli sme si rozprávku a modlitbu na večer z rádia. Ráno po raňajkách sme sa stretli v triede. Každý z nás dostal od pani učiteľky malý darček. Túto noc sme si veľmi užili.
               Ďakujeme pani učiteľkám, že pre nás pripravili skvelú rozprávkovú noc.